לוגו
Search

רילוקשיין בריא

האחח המילה המתוקה רילוקשיין. כן, בואו נהיה כנים, כל אדם חשב על העניין לפחות פעם אחת. אבל מרביתנו עוזבים את המחשבה במהרה, שכן מדובר בעניין מורכב ואם ההורים שלנו לא דאגו לנו לדרכון אירופאי בגיל ההתבגרות, זה מרגיש כאילו העניין אבוד לנו. 

אבל בואו נעזוב את הפסימיות לכמה שניות ונבחן את העניין לעומק. רילוקשיין זה אכן דבר מורכב והרבה לפני שתחשבו כמה נחמד יהיה לגור במדינה כזו או אחרת שראיתם כתיירים, כדאי להתחיל מהבסיס – כמו חיפוש עבודה באירלנד. רילוקשיין, שלב אחר שלב, בסיקור הקצר שלפניכם.

 

רעיון

דבר ראשון שנתמקד בו, זה שעניין הרילוקשיין לא מתאים לכולם. כן, זה מאוד מפתה הרעיון, על משכורת טובה, רמת חיים גבוהה ונופש בסופי שבוע בכל רחבי אירופה ובמדינות הסמוכות. אבל יש הבדל גדול בין רעיון לבין מציאות.

גם אם מצאתם עבודה מדהימה והכל הסתדר כמו פאזל, התמודדות הנפשית של ניתוק מכל מה שמוכר ואהוב והנסיעה אל הלא נודע, יכולים להיות קשים ומורכבים מדי ולא כולם ערוכים להתמודד עם העניין. אז לפני הכל, תשאלו את עצמכם האם מדובר במחשבה שאתם הולכים להפוך למציאות או בחלום שמוטב להשאיר אותו כמו שהוא.

 

אמיצים? אנחנו?

אוקיי, ישבתם, חשבתם, דיברתם, ישנתם כמה חודשים טובים על הרעיון ואתם מרגישים שזו הדרך הנכונה עבורכם. נפלא. מה הלאה? נציע לכם לנסוע לחוות את המדינה אליה תרצו לעשות רילוקשיין. ולא, לא כתייר מן המניין, שמגיע ל – 3 ימים של נטו כיף וחוויות.

סעו לחודש, תראו איך מרגישה לכם ההתנהלות ביומיום, התמודדות עם דברים קטנים כמו רכישת מוצרים בסופר ושאר הסידורים השגרתיים. אולי תגלו שאם מרגישים לגמרי בבית וחלק מהסביבה ואולי תגלו שראיתם תמונה יפה, שלא מתקיימת במציאות ואתם רק סופרים את הימים עד החזרה לארץ.

 

מחפשים הזדמנות

נסעתם, ראיתם והתלהבתם עוד יותר מאשר מקודם. הגיע הזמן להבין איך העניין יכול לעבוד. יש לכם דרכון אירופאי? אם כן, אתם כמובן באחוז הקטן והמאוד בר מזל של האנשים. אין לכם? מורכב יותר, אבל לא בלתי אפשרי.

קודם כל, נבדוק האם יש לכם אופציה כלשהי לקבל דרכון אירופאי? במציאות של היום, נדמה שכל אדם יכול להוכיח קשר ליהדות פורטוגל, צרפת, ספרד או רומניה. אולי, אם תחפשו טוב טוב, תצליחו למצוא איזה סבא רבא שחי בוינה בתחילת המאה הקודמת?

זו דרך טובה ופשוטה יחסית, שכן ברגע שיש לכם דרכון אירופאי, אתם יכולים לחיות בכל מדינה של האיחוד ולמצוא שם עבודה. רק קחו בחשבון שלא מדובר בתהליך קצר וצריך להתאזר בסבלנות. אבל מה עם אתם דור ה – 15 בארץ ואין לכם שום קרובי משפחה עם שיוך אירופאי? נשאל אותכם שאלה רצינית עכשיו – איך אתם עם ההיי טק?

הדרך החוקית להגר זה למצוא מקום עבודה שירצה בכם ויזמין אותכם אליו בצורה חוקית. כמובן שהתחום המבוקש ביותר, הוא תחום הפיתוח וההיי טק. יצא לכם להתעסק בתחום מתישהו? נפלא אם כן וכדאי שתעשו איזה קורס בתחום, אם התשובה הייתה לא.

אם ניקח לדוגמא את אילרנד, נגלה שכמות גדולה של ענקיות היי טק ואינטרנט, דוגמת איביי, גוגל ושאר השמות הרציניים, נמצאים באירלנד. והם אוהבים מאוד לגייס עובדים מארצות מוצא שונות.

 

אבל מה עם עגלות?

הצעירים שבינינו בטח ייעלו את הנושא. בואו נגיד בכנות, לא מדובר בעניין חוקי במיוחד, אלא אם כן יש לכם דרכון רלוונטי. בכל מקרה אחר, מדובר ברמת סיכון גבוהה מאוד, אם תתפסו עובדים ללא אשרת עבודה, תוכלו לעמוד לא רק בפני קנס גדול וגירוש אפשרי, אלא גם באיסור כניסה עתידי למדינה המדוברת. איך נאמר את זה בעדינות? זה לא שווה את הסיכון.

 

שפה

אם אתם רוצים לעשות רילוקשיין לאירלנד, לא תהיה לכם בעיה, שכן מדברים שם אנגלית. אבל מה בדבר מדינות אחרות? אנחנו ממליצים לכם בחום להתחיל ללמוד את השפה של המקום ולא להסתמך על אנגלית שתפתור לכם הכל. מהסיבה הפשוטה שהתנהלות היומיום שלכם ככל הנראה תדרוש ידע ולו הבסיסי ביותר בשפת המדינה.

 

הולכים על זה

חיפשתם, חקרתם, התאמצתם ומצאתם דרך. ברכותינו. האמיצים הם אלה ששותים שמפניה.

אירלנד

אולי יעניין אותך גם

מיטה זוגית
טיולים בחו"ל
10 טיפים למטייל בסיני

אם אתם מחפשים יעד קרוב, זול וכיפי – סיני הוא המקום המושלם! נופים, אטרקציות, חושות, מלונות יוקרה ומחירים אטרקטיביים… אבל לפני שאתם אורזים תיק –

קרא עוד »
כלי טייס
טיולים בחו"ל
מחפשים את הקיץ

תגידו לנו, לאן הכי הגיוני לטוס בזמן שאצלנו קר וגשום ומחשיך מוקדם ובאופן כללי מתחשק לנו בעיקר לשבת בבית, מכוסים בשמיכה ולשתות שוקו עם מרשמלו

קרא עוד »
חדר
טיולים בחו"ל
נווה מדבר באמצע שום מקום

את כל אזור סיני, ניתן להגדיר במילה אחת – קסום. מרחק נסיעה כה קצר מהארץ ומרגיש, כאילו הגענו ליקום מקביל, שבו קצב החיים שונה שנות

קרא עוד »