לוגו

רוצים דרכון אירופאי בקלות – 3 שלבים לבדיקת זכאות

דרכון אירופאי הוא חלום של כל ישראלי מצוי. מי לא רוצה להיכנס לארה״ב בלי להיות תלוי בויזה, לטייל באופן חופשי בין מדינות אירופה או אפילו לפתוח לעצמו הזדמנות ללימודים בזול או אפילו בחינם בחו״ל? ישראלים רבים אכן חולמים

על הוצאת דרכון אירופאי, וישראלים רבים גם אכן זכאים לכך! אז אם אתם רוצים לדעת איך לבדוק את הזכאות שלכם, בואו לקרוא.

 

לפתוח דלתות

דרכון אירופאי היה שמור בעבר בעיקר לישראלים ממוצא אשכנזי. כאלו שהסבים והסבתותת שלהם עלו מגרמניה, פולין, שוויץ וכולי. אבל היום, עם הצהרת ממשלת פורטוגל על התנאים המקלים להוצאת דרכון פורטוגלי לצאצי מגורשי ספרד ופורטוגל, נפתחה האופציה לפלח נוסף באוכלוסיה להוציא דרכון אירופאי. וכן, ישראלים רבים מיהרו להוציא לעצמם דרכון, ואף הוציא לאחר מכן דרכון פורטוגלי לילדים. אז אם גם אתם רוצים לבדוק האם אתם זכאים לדרכון אירופאי בואו להבין מה השלבים.

 

שלב ראשון – חיפוש בגוגל

כמו רוב הדבר היום, גם פה, החיפוש הכי פשוט בגוגל יעזור לכם לגלות את התשובה האם אתם זכאים לדרכון אירופאי או לא. חברות רבות באינטרנט מציעות את השירות הזה ואפילו בחינם. פשוט תקלידו משהו כמו – דרכון פורטוגלי בדיקת זכאות (או כל דרכון אירופאי אחר) ותמצאו אתר שיוכל לעזור לכם לבדוק.

שלב שני – להבין את התנאים

במידה ואתם לא רוצים לחכות לחברה חיצונית שתעשה את הבדיקה בשבילכם, תעברו לחיפוש נוסף שתבצעו בעצמכם. חשוב להבין קודם כל מה התנאים לקבלת דרכון אירופאי? כמובן שלכל מדינה באיחוד האירופי יש את התנאים שלה להענקת הדרכון ולכן חשוב לחקור ולהבין האם אתם עומדים בתנאים של קבלת הדרכון.

 

שלב שלישי – לאסוף את כל המסמכים

במידה וקיבלתם תשובה חיובית מהחברה אליה פניתם או שהבנתם בעצמכם על פי התנאים של אותה מדינה שהינכם זכאים להוצאת דרכון, עליכם להתחיל לאסוף את כל המסמכים הדרושים לכם להגשת הבקשה על פי הקריטריונים המבוקשים באותה מדינה, זה יכול להיות מסמכים המוכיחים כי אחד מהסבים שלכם התגורר במדינה ועזב לפני תאריך מסוים, עץ משפחה, תעודות זהות ועוד כל מיני סוגי מסמכים שונים שתדרשו להעביר על פי דרישה. עליכם לוודא כי אכן יש בידכם את כל המסמכים הדרושים להוצאת הדרכון כדי לוודא שאכן תהיו זכאים לקבלו.

 

שווה את המאמץ

אכן, ישראלים רבים מייחלים לדרכון אירופאי ולא בכדי. הדרכון הזה באמת יכול לתת לכם כל כך הרבה דברים שהיום אתם אפילו לא מעזים לחלום עליהם. נכון, התהליך יכול להיות מעט ארוך ומייגע, מעורבת פה המון בירוקרטיה ואתם נדרשים להתאמץ כדי להוכיח דברים ששמעתם במשפחה מאז שנולדת כמו איפה סבא נולד ומתי הוא עלה. אבל תמיד תזכרו שהמטרה באמת טובה וחשובה, וזה בסך הכל מסע שמתחיל בצעד קטן של בדיקת זכאות.

כרטיס שיחה

 

אולי יעניין אותך גם

סוויטה
מידע והמלצות לתייר
צ'או בלה

מרגישים שכבר מזמן אף אחד לא מעלה פה את איטליה כמקום נפלא לחופשה מוצלחת? לא באמת. איטליה היא אחת המדינות האהובות על הישראלים בואו נגיד

קרא עוד »