לוגו
Search

מהו טופס אישור נוטריוני להוצאת קטין לחו"ל?

אישור יציאת ילד קטין לחו"ל הינו אישור שלעיתים נדרש להציג בפני משטרת הגבולות בארץ או בחו"ל, הצורך בהצגת מסמך זה הינו בעקבות חשש ממקרים של חטיפת ילדים. הנהלים משתנים ממדינה למדינה אך משרד החוץ ממליץ להצטייד באישור נוטריוני מתאים.

 

באילו מקרים יש להצטייד באישור

את האישור המדובר יש להחזיק חתום על ידי עורך דין נוטריון במקרים בהם הקטין יוצא מהארץ לבדו, עם רק אחד מהוריו או בליווי מבוגרים שאינם חלק ממשפחתו. באישור המדובר יש לפרט את פרטי ההורים המאשרים, פרטי הקטין שיוצא לחו"ל, פרטי המלווים, תאריך יציאה מהארץ, יעד הטיסה ותאריך חזרה לארץ. הסמכות לאשר את ההסכמה של הוריו של הקטין ניתנת לנוטריון בלבד.

 

מה צריך עבור האישור?

עבור אישור יציאה מהארץ לקטין ללא מלווים שהם שני הוריו נדרשים מספר מסמכים:

 • טופס חתימה עם אישור נוטריון של מלווה שמתחייב לשמור על הקטין דרכון ההורים
 • דרכון הקטין
 • כרטיסי טיסה
 • על כל המסמכים להיות חתומים ומאושרים על ידי נוטריון
 • טופב אישור יציאה מהארץ בשפה האנגלית

 

מהו נוטריון ולמה רק הוא זכאי לחתום על המסמכים

נוטריון הוא עורך דין שניתנה לו סמכות נוספת שהינה חתימה ואישור של מסמכים שונים, חתימתו מהווה אישור חד משמעי על אמינות המסמך, מקוריותי, עצם העבודה שהחתום עליו חתם מרצון חופשי בצורה לגיטימית. האישור של הנוטריון תקף במערכת המשפט הישראלית ומערכות המשפט הזרות של מדינות הנכללות באמנת האג.

 

מהי אמנת האג

אמנת האג היא אמנה בינלאומית אשר חברות בה מדינות רבות, האמנה מאפשרת תהליך זריז יותר העוקף בירוקרטיה. במדינות אלו נקבע כי מסמכים שונים אשר נדרשים להציגם בגין סיבות ומקרים שונים יהיו מתורגמים ומאושרים על ידי נוטריון וזה הכל. לאחר קבלת תרגום נוטריוני המדינה תטביע את חותמת אפוסטיל אשר מוכיחה את חברותה של המדינה באמנה ואת התרגום הנוטריוני של אותו המסמך.

 

איפה ניתן לקבל חותמת אפוסטיל

את החותמת ניתן לקבל על ידי מספר בתי שמפט בכל מחוז במדינה, עבור החתימה נדרשת אגרה של 35 שקלים וניתן לקבל אותה עצמאית או עם שליח.  בתי המשפט שמעניקים את השירות הנ"ל הם:

 • בתי המשפט השלום ומחוזי בנצרת
 • בתי המשפט השלום והמחוזי בחיפה
 • בתי המשפט השלום והמחוזי בתל אביב
 • בתי המשפט השלום והמחוזי בירושלים
 • בתי המשפט השלום והמחוזי בבאר שבע
 • בתי המשפט השלום באשקלון

 

לסיכום,

כמו מסמכים ותהליכים רבים שיש להעביר אצל נוטריון החתמת אישור יציאת קטין מהארץ הינה אחת מהם, את ההליך ניתן לעשות בצורה נוחה ופשוטה על ידי מילוי הפרטים בטופס וקביעת פגישה עם נוטריון, עלות אימות החתימה על נוטריון הינה קבועה בחוק – 198 שקלים עבור אימות חתימה של חותם אחד ו 276 שקלים עבור אימות שתי חתימות.

פסיקה

 

אולי יעניין אותך גם

חנות
מידע והמלצות לתייר
מה הוא סוכך מסך למרפסת?

המאה העשרים ואחת מאופיינת בעיקר בפריצות דרך טכנולוגיות שמביאות לעולמנו מוצרים חדשים ויעילים מתמיד. כך קרה גם בתחום הסוככים למרפסות וגינות, רמת הסוככים וההצללה שהם

קרא עוד »
כביש
מידע והמלצות לתייר
4 סיבות לעבור לרכב היברידי

הרכבים ההיברידיים הם הדור הלהיט של הרכבים. ולא סתם אנשים מעדיפים לנסוע לטיולים דווקא עם רכב היברידי. לרכב היברידי יתרונות רבים. כאן בכתבה נסקור הסיבות

קרא עוד »
טיול לרומא
מידע והמלצות לתייר
3 המלצות לטיול ברומא

רגע לפני שאתם נוחתים ברומא, אתם צריכים לדעת את ההמלצות החשובות ביותר שישפיעו על הטיול שלכם ויאפשרו לו להיות לא פחות ממושלם. כדי שזה יקרה,

קרא עוד »
המראה
מידע והמלצות לתייר
יש פה מישהו שלא טס?

יש פה מישהו שעוד לא טס, רק מתכנן לטוס, בדיוק חזר מנסיעה ומחפש כבר את הבאה שלו? כי זה באופי שלנו, הישראלים, לחזור מטיסה וישר

קרא עוד »