לוגו
חיפוש

כך תדעו האם אתם זכאים לדרכון גרמני

מדינות רבות באירופה פותחות את שעריהן לישראלים רבים, ומאפשרות להם בתנאים מקלים להוציא דרכון אירופאי. בשנים האחרונות גרמניה הצטרפה אף היא לאותן מדינות אירופאיות, כאשר שורת הקלות ותיקונים לחוק האזרחות בגרמניה, הביאו לכך שישראלים רבים יכולים להוציא דרכון גרמני. אז כיצד ניתן לדעת אם אתם זכאים לדרכון גרמני?

 

מי זכאי להוציא דרכון גרמני?

חוק האזרחות בגרמניה עבר מספר שינויים ועדכונים בשנים האחרונות, המתחילים בשנות ה – 40 בהן הועברו חוקי הגזע ונשללה אזרחותם של יהודים רבים ומגיעים עד לשנת 2021, בה שינויים וחקיקות חדשות במסגרת חוק האזרחות, הביאו לשורת הקלות משמעותיות בקבלת אזרחות גרמנית, במיוחד עבור ניצולי הנאצים וצאצאיהם.

כך, במסגרת אותם שינויים והקלות בחוק האזרחות הגרמני, בוטלו ההגבלות שמקורן בחוקי גזע, דת ולאום, בוטלו הגבלות הנוגעות לשנות לידה ואפליה מגדרית, לשירות צבאי ועוד. שינויים אלו הביאו לכך שכיום, הרוב המכריע של בעלי קשר ליהדות גרמניה של אמצע המאה הקודמת, יהיו זכאים להוציא דרכון גרמני.

מי זכאי להוציא דרכון גרמני

כיצד ניתן לדעת האם אתם זכאים לדרכון גרמני?

תהליך הוצאת דרכון גרמני הוא תהליך משפטי גרידא, ובמסגרת בדיקת זכאות לדרכון גרמני יש להמציא את המסמכים הרלוונטיים התומכים בזכאותכם, דוגמת תעודת לידה בגרמניה, תעודת נישואין של ההורים / סבים בגרמניה, דרכון ישן, מסמכי ניהול עסק בגרמניה ועוד.

מסמכים אילו לא תמיד נמצאים ברשותנו, בין אם בשל כך שמדובר במסמכים ישנים ואבודים ובין אם עקב כך שלא נשמרו בעת הבריחה מהשלטון הנאצי. לפיכך, כדאי לדעת כי ניתן לאתר את המסמכים הרלוונטיים הללו גם באמצעות הארכיונים בגרמניה, הנגישים לציבור גם באופן מקוון.

כיצד ניתן לדעת האם אתם זכאים לדרכון גרמני

הוצאת דרכון גרמני – כיצד מתחילים?

השגת המסמכים הרלוונטיים היא השלב הבסיסי והמהותי בבקשת הוצאת דרכון גרמני ולכן, חשוב לדאוג למהימנות רבה של אותם מסמכים, המהווים את בסיס עילת הבקשה שלנו לקבלת דרכון גרמני. לאחר שהשגנו את כלל המסמכים הרלוונטיים, יש להגיש בקשה מתאימה לשגרירות גרמניה, בקשה המועברת לרשויות בגרמניה אשר יבחנו היטב את הבקשה.

 

הדרך הבטוחה להוציא דרכון גרמני

כפי שהזכרנו, תהליך הוצאת הדרכון הגרמני הוא תהליך משפטי, הדורש מיומנות בשפה הגרמנית והיכרות מעמיקה עם דרכי ההתנהלות המקובלות מול הרשויות בגרמניה. לפיכך, בכדי למקסם את סיכויי אישור בקשתכם להוצאת דרכון גרמני ועל מנת לייעל את תהליך קבלת הדרכון, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

 

לסיכום

בדיקת זכאות להוצאת דרכון גרמני, היא השלב הראשון בדרך להוצאת דרכון גרמני. את בדיקת הזכאות יש לבצע באמצעות איתור מסמכים רלוונטיים הנוגעים לקשר משפחתי שלכם עם יהדות גרמניה, מסמכים אותם תוכלו לאתר גם בארכיון הגרמני. על מנת לייעל את התהליך ולמקסם את סיכויי ההצלחה, ההמלצה הרווחת היא, להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי.

כך תדעו האם אתם זכאים לדרכון גרמני

אולי יעניין אותך גם

מורים
כללי
6 פעילויות מגבשות למורים

עבודת צוות חזקה חיונית להצלחת בית ספר. צוות מורים מגובש ומלוכד יעבוד בצורה יעילה יותר, יתמוך זה בזה ויספק סביבה לימודית חיובית יותר לתלמידים. פעילויות

קרא עוד »
כללי
14 סיבות לעבוד בחו"ל

עבודה בחו"ל הפכה לבחירה פופולרית יותר ויותר עבור אנשים המחפשים הרפתקאות חדשות, צמיחה אישית וקידום קריירה. הפיתוי של התנסות בתרבויות שונות, לימוד שפות חדשות והרחבת

קרא עוד »
3 הופעות שאסור לכם לפספס!
כללי
3 הופעות שאסור לכם לפספס!

בימים האחרונים עלו לרשת תוצאות של מחקרים שגילו שיש למוזיקה השפעה חיובית על המוח. אם פספסתם את הכתבות בנושא, כדאי שתדעו שמחקרים שנערכו לאחרונה גילו

קרא עוד »